Bukmacherzy online
Analiza spotkań

Analiza meczów

Po co analizować?

Na koniec zostawiłem strategię polegającą na niestosowaniu żadnych strategii. Większość graczy nie ma tak naprawdę pojęcia czym jest progresja czy valuebety i typuje na podstawie swej wiedzy, zdrowego rozsądku i statystyk. Jeśli należysz do tej grupy i nie wierzysz w skuteczność żadnych systemów, zachęcam Cię do zwrócenia większej uwagi na analizę spotkań. Samo obejrzenie tabeli ligowej to zdecydowanie za mało by prawidłowo wytypować zwycięzcę.

Każdy mecz warto przeanalizować z jednego prostego względu – nie wszystko widać na pierwszy rzut oka i często „pewny” mecz po spojrzeniu w statystyki staje się bardzo ryzykowny. Poniżej przedstawiamy najważniejsze rzeczy, które warto sprawdzić zanim postawimy na daną drużynę.

Na co zwracać uwagę?

1. Miejsce spotkania
Pierwszą rzeczą jaką polecam to zapoznanie się z tym, jak drużyny uczestniczące w meczu zachowują się u siebie i na wyjazdach. Dotyczy to szczególnie dyscyplin tj. piłka nożna, koszykówka, siatkówka czy żużel, gdzie atut własnego stadionu i kibiców jest bardzo widoczny. Często możemy mieć do czynienia z drużynami „własnego boiska”, które potrafią wygrać z każdym u siebie, lecz na wyjazdach dostają sromotne lanie nawet od outsidera tabeli. Fakt ten można wykorzystać na dwa sposoby – stawiając na te drużyny u siebie i przeciw nim na wyjazdach.

2. Aktualna forma
Powszechnym zjawiskiem w sporcie są wahania formy, które powodują długie serie zwycięstw lub porażek. Jest to więc kolejna sprawa, na którą powinieneś zwrócić uwagę. Wyniki ostatnich 5-6 meczów są świetnym odnośnikiem co do aktualnej siły i możliwości drużyny. Wysokie morale drużyny kroczącej ostatnio od zwycięstwa do zwycięstwa niewątpliwie dodadzą jej skrzydeł i pozwolą osiągnąć lepsze wyniki, a Tobie wygrać pieniądze.

3. Braki kadrowe
W każdym zespole znajduje się lider lub kilku liderów, którzy ciągną grę i mają największy wpływ na wyniki zespołu. Warto zatem zwrócić uwagę czy ci kluczowi piłkarze nie będą akurat pauzować z powodu kontuzji czy kartek w meczu, który chcemy obstawić. Oczywiście każdego można zastąpić, lecz Barcelona bez Messiego czy Manchester bez Rooneya na pewno tracą dużo na swej wartości.

4. Historia spotkań
Jest coś takiego w sporcie, że każdej drużynie ktoś „nie leży” i po prostu nie potrafi ona z nim grać – czy to z powodu taktyki, czy specyficznego boiska czy też z innych powodów. Łatwo to zauważyć przeglądając historie spotkań poszczególnych drużyn – znajdziemy wiele serii, w których zespół X przegrywa z zespołem Y od kilku czy kilkunastu lat. Niewątpliwie również na to warto zwrócić uwagę.

5. Waga spotkania
Kolejną rzeczą jaką warto przeanalizować to waga spotkania. W meczach „o pietruszkę” zawodnicy na pewno nie będą grać na 100% swych możliwości co pokazuje chociażby porażka Barcelony z naszą Wisłą w eliminacjach Ligi Mistrzów - Barcelona mecz odpuściła, bo miała już pewny awans. Mecze, w których drużyna ma już zapewniony awans, jest pewna mistrzostwa albo nie gra absolutnie o nic, musisz zatem traktować ostrożnie albo nawet odpuścić. W tym miejscu chciałbym także szczególną uwagę poświęcić kwestii meczów w pucharach krajowych. Większość czołowych drużyn podchodzi do tych spotkań na całkowitym luzie, wystawiając do nich głębokie rezerwy. Sam mam zasadę, że pucharów krajowych nie obstawiam – jest tam zbyt dużo sensacji.

6. Kolejne spotkanie
Ostania rzecz to sprawdzenie terminarza typowanej drużyny. Jeśli typujemy mecz w niedzielę, wiedząc, że ten sam zespół w środę gra mecz o życie w Lidze Mistrzów, możemy spodziewać się, że trener będzie oszczędzał piłkarzy i odpuści spotkanie. Stawianie na kogokolwiek kilka dni przed ważnym meczem jest zatem typem podwyższonego ryzyka.

Narzędzia do analizy spotkań

Oczywiście szukanie wszystkich tych informacji jest bardzo czasochłonne, nic więc dziwnego, że powstało wiele narzędzi, które tę procedurą ułatwiają. Każdy bukmacher dysponuje dzisiaj bazą statystyk, które ukazują się nam po kliknięciu na dane zdarzenie. Szczególnie warto tutaj polecić Bet-at-home, gdzie baza ta jest zdecydowanie najobszerniejsza. Oprócz tego polecam również stronę Betsite.pl . Choć jest to serwis polski, łatwo można znaleźć tam obszerne statystyki dla każdej ligi dostępnej w ofercie bukmacherów. Tym bardziej dociekliwym polecam prywatne strony klubowe, które są najlepszą bazą danych na temat sytuacji kadrowej w klubie, a także atmosfery, nastrojów, itd.

Porównanie bukmacherów

Szczegółowe porównanie najlepszych bukmacherów internetowych. Porównywarka bukmacherów.

Przeczytaj więcej
Progresja

Progresja, czyli złoty system bukmacherski. Co to jest progresja i jak stosować ją w zakładach bukmacherskich. Porady na temat gry progresją.

Przeczytaj więcej
Surebety

Niezbędne informacje na temat surebetów. Czym są zakłady surebets i jak je znaleźć, ryzyko związane z grą na surebety.

Przeczytaj więcej