Bukmacherzy online
Rodzaje zakładów bukmacherskich

Rodzaje zakładów

W walce o klienta bukmacherzy prześcigają się w pomysłach na to, jakie rodzaje zakładów bukmacherskich można u nich typować. Ich oferty są zatem ogromne, a Ty masz dzisiaj możliwość nie tylko wskazania zwycięzcy meczu, ale także przewidzenia np. kto wykona pierwszy rzut rożny albo ile żółtych kartek zostanie pokazanych w meczu. Zakładów jest naprawdę wiele i być może trudno Ci się w tym wszystkim połapać. Przedstawiamy zatem wszystkie najpopularniejsze rodzaje zakładów, jakie można spotkać w ofertach wszystkich bukmacherów (poszczególne zakłady wyjaśniamy na przykładzie piłki nożnej, jednak zasada jest ta sama we wszystkich innych dyscyplinach):

1X2

Najprostszy ze wszystkich zakładów, w którym typujemy rezultat spotkania. Do wyboru mamy zakład na zwycięstwo gospodarzy (1), remis (X) lub zwycięstwo gości(2).

Podwójna szansa

Tutaj również typujemy rezultat spotkania, z tym, że wybieramy 2 z możliwych wyników. Szanse wygranej tym samym znacznie wzrastają, spada z kolei kurs. Szczególnie warto grać zakłady „z podpórką”, czyli 1X lub X2, gdy jedna z drużyn jest lekkim faworytem i powinna zdobyć w meczu choć 1 punkt.

Połowa lub koniec spotkania

Zakład na rezultat meczu w połowie lub na końcu spotkania. Wygrywamy jeśli nasz typ będzie w połowie lub na końcu meczu. Bardzo dobra alternatywa dla zakładów z podpórką, szczególnie, że kursy są znacznie wyższe.

Liczba bramek (punktów) – powyżej/poniżej

Zakład na to ile bramek padnie w danym meczu. Bukmacher ustala liczbę bramek, my zaś przewidujemy czy w meczu padnie więcej czy mniej goli od wyznaczonej liczby. Bardzo ciekawy typ, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że są ligi, w których pada mało bramek (np. liga portugalska) i takie, w których jest ich dużo (np. liga holenderska).

Strzeli/nie strzeli

Zakład, w którym przewidujemy czy danej drużynie uda strzelić się w meczu choć jedną bramkę.

Handicap

Bardzo ciekawy zakład. Chodzi w nim o to, że słabszej drużynie bukmacher dodaje jakąś liczbę bramek (czyli właśnie handicap), które są brane pod uwagę przy rozliczaniu zakładu. Świetny sposób na zwiększenie kursu, jeśli jesteśmy przekonani, że jedna z drużyn jest wyraźnie lepsza i wysoko wygra z rywalem. Istnieje wiele rodzajów handicap`ów. W piłce nożnej najpopularniejsze to handicap +0.5 lub +1.0.

Objaśnienie:
-stawiając na Manchester City, wygramy jeśli City wygra różnicą dwóch lub więcej bramek (np. 2:0, 3:1, 4:1)
- stawiając na X, wygramy jeśli City wygra jedną bramką (np. 1:0, 2:1)
- stawiając na West Ham, wygramy jeśli mecz zakończy się remisem lub zwycięstwem West Hamu

Head to head

„Head to Head” to pojedynek pomiędzy dwoma zawodnikami w dyscyplinach sportu, w których startuje większa liczba zawodników, czyli np. w skokach narciarskich, formule 1 czy żużlu. Zakładamy się o to, który z zawodników będzie wyżej w danych zawodach lub uzyska większą liczbę punktów (w sportach drużynowych).

Oczywiście to nie wszystkie rodzaje zakładów bukmacherskich, jakie są dostępne w ofertach bukmacherów, bo tych jest około 100. Są to jednak najpopularniejsze i najczęściej spotykane zakłady.

Progresja

Progresja, czyli złoty system bukmacherski. Co to jest progresja i jak stosować ją w zakładach bukmacherskich. Porady na temat gry progresją.

Przeczytaj więcej
Surebety

Niezbędne informacje na temat surebetów. Czym są zakłady surebets i jak je znaleźć, ryzyko związane z grą na surebety.

Przeczytaj więcej
Porównanie bukmacherów

Szczegółowe porównanie najlepszych bukmacherów internetowych. Porównywarka bukmacherów.

Przeczytaj więcej