Bukmacherzy online
Słowniczek bukmacherski

Słownik bukmacherski

AKO – zwyczajowa nazwa nadana łącznemu kursowi naszego kuponu. Jeśli ktoś gra „AKO 2.5” oznacza to, że gra kupon o łącznym kursie 2.5

Bonus – jedna z promocji bukmacherskich. Gracz otrzymuje od bukmachera jednorazowo pieniądze na grę. Zazwyczaj jest to 50% lub 100% kwoty jaką sami wpłaciliśmy na swoje konto u bukmachera. Najczęściej stosowany jako oferta powitalna. Sprawdź ciekawe bonusy bukmacherskie w innej części naszego serwisu.

Bukmacher internetowy – bukmacher, który umożliwia obstawianie zakładów sportowych za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu. Również przez Internet odbywa się wypłata środków, udzielanie pomocy, itd. Przykładem bukmachera internetowego może być np. Bet-at-home.

Depozyt – kwota wpłacona na swoje konto bukmacherskie.

Freebet – darmowy zakład bez ryzyka. Promocja polegająca na tym, że gracz ma prawo wysłać jeden kupon według określonych zasad, a w przypadku przegranej, bukmacher zwróci mu stawkę kuponu. Obecnie najpopularniejszy na rynku jest Darmowy zakład BetClic.

Handicaprodzaj zakładu, w którym słabsza drużyna „otrzymuje” handicap”, czyli punkty/bramki, które są doliczane do rzeczywistego rezultatu spotkania.

Obrót – działanie wymagane podczas otrzymywania bonusów od firm bukmacherskich. Przed wypłatą bonusu lub depozytu, gracz jest zobowiązany wykonać obrót, czyli postawić zakłady za kwotę równą np. trzykrotności otrzymanego bonusu. To ile razy trzeba obrócić kwotę bonusu /depozytu jest zależne od bukmachera (najczęściej wymagany jest trzykrotny obrót bonusu i depozytu – np. wpłacając 100zł i otrzymując 100zł bonusu, przed wypłatą konieczne jest obstawienie za 600zł)

Over - zakład na to, że w meczu padnie więcej bramek/punktów niż podana przez bukmachera liczba. Odwrotność under’a.

Płatne typy – jedna z usług oferowanych przez serwisy bukmacherskie. Polega na tym, że płacimy za dostęp do typów ekspertów, które mają zagwarantować nam zyski (choć z tym jest akurat różnie).

Przelewy24 – najwygodniejsza opcja wpłacania pieniędzy do bukmacherów. Dzięki Przelewy24 pieniądze dochodzą na nasze konto w ciągu 15 minut.

Podpórka – dodanie do zakładu „X”. Zakład „z podpórką” to 1X lub X2. Zwiększa szansę wygranej, zmniejszając jednak ewentualną wygraną.

Streaming – technologia zastosowana w niektórych firmach bukmacherskich m.in. Bet365, pozwalająca na oglądanie meczów w Internecie za darmo, po zalogowaniu się na swoje konto bukmacherskie oraz ich obstawianiu na żywo.

Support - pomoc techniczna oferowana obecnie przez każdego bukmachera. Dostępne formy suportu to zazwyczaj: e-mail, kontakt telefoniczny oraz czat „na żywo”.

Surebet – zakład, w którym gracz obstawia wszystkie możliwe rezultaty spotkania i wykorzystując różnice kursów u różnych bukmacherów ma gwarancję wygranej. W naszym serwisie możesz przeczytać dokładnie czym są surebety.

Under - zakład na to, że w meczu padnie mniej bramek/punktów niż podana przez bukmachera liczba. Odwrotność over’a.

Valuebet – pomyłka bukmacherów, w postaci nienaturalnie zawyżonego kursu na dane spotkanie. Valuebety to system często stosowany przez bardzo zaawansowanych graczy.

Yield – stosunek zysku do stawki. Obliczany ze wzoru: (suma wygranych – suma stawek)/suma stawek * 100%. Często stosowany jako wskaźnik wyrażający skuteczność typów w serwisach oferujących płatne typy.

Zakłady live – zakłady, które typować możemy na żywo, a więc w trakcie trwania meczu.

Porównanie bukmacherów

Szczegółowe porównanie najlepszych bukmacherów internetowych. Porównywarka bukmacherów.

Przeczytaj więcej
Surebety

Niezbędne informacje na temat surebetów. Czym są zakłady surebets i jak je znaleźć, ryzyko związane z grą na surebety.

Przeczytaj więcej
Progresja

Progresja, czyli złoty system bukmacherski. Co to jest progresja i jak stosować ją w zakładach bukmacherskich. Porady na temat gry progresją.

Przeczytaj więcej