Bukmacherzy online
System bukmacherski - Surebety

Surebety

Czym są surebety?

Surebet - nazwa pochodzi z języka angielskiego, a można ją rozdzielić na dwa słowa "sure" i "bet". Pierwsze słowo oznacza "pewny", drugie zaś "zakład". Tłumacząc bezpośrednio na polski mamy więc "pewny zakład" lub po prostu "pewniak". Surebety są często nazywane „jedynym pewnym sposobem na ogranie bukmacherów”. Mam na ten temat nieco inne zdanie, ale niewątpliwie żaden inny system nie jest w stanie w takim stopniu zagwarantować Ci wygranych. Najprościej mówiąc surebet to różnica kursów na to samo zdarzenie u różnych bukmacherów, która gwarantuje zysk, przy odpowiednim dobraniu stawek. Po raz kolejny najlepiej będzie przedstawić to na przykładzie (kursy wymyślone):

Oto przykładowe zestawienie kursów na to samo spotkanie u czterech bukmacherów. Jak się zaraz przekonamy jest to surebet. Załóżmy, że mamy 10zł i postawimy 3 kupony u 3 różnych bukmacherów – każdy z nich będzie zawierał inny typ (1,X,2). Oczywiście stawiamy po najwyższych kursach i za określone kwoty. Tak więc:

Typujemy 1 w BetSafe po kursie 1,58 za 6,50zł – ewentualna wygrana 10,27zł
Typujemy X w Bwin po kursie 4,20 za 2,50zł – ewentualna wygrana 10,50zł
Typujemy 2 w Bet365 po kursie 10,20 za 1zł – ewentualna wygrana 10,20zł

Jak się okazuje, niezależnie od wyniku spotkania osiągniemy zysk! Jest on niewielki, ale stawialiśmy za 10zł – co by było gdybyśmy postawili za 10 000zł? Na tym właśnie polegają surebety.

Jak grać?

Przejdźmy teraz do tego jak grać na surebety. Po pierwsze trzeba surebet znaleźć. Można to zrobić samemu lub wykupić dostęp w jakimś serwisie, który za abonament udostępnia znalezione surebety.

Jeśli chcesz szukać samemu, będziesz musiał wykazać się znajomością matematyki.

Oto wzory:

Wzory pozwalające określić czy zdarzenie jest surebetem

(A – kurs na zwycięstwo gospodarzy, B – kurs na remis, C – kurs na zwycięstwo gości):
- dla zdarzeń dwudrogowych: X = (1/A)+(1/C)
- dla zdarzeń trzydrogowych X = (1/A)+(1/B)+(1/C) Jeśli X<1 – zdarzenie jest surebetem.

Pozostaje więc obliczyć jaki procent budżetu trzeba postawić na dany rezultat:

- dla zdarzeń dwudrogowych:
stawka na gospodarzy(%)=[1/(1/A+1/C)]/A
stawka na gości(%)=[1/(1/A+1/C)]/C

- dla zdarzeń trzydrogowych
na gospodarzy(%)=[1/(1/A+1/B+1/C)]/A
na remis (%)=[1/(1/A+1/B+1/C)]/B
na gości(%)=[1/(1/A+1/B+1/C)]/C

Jak widać jest to dość skomplikowane, prostszą drogą jest więc zapłacenie za dostęp do surebetów lub znalezienie stron, które oferują tę usługę za darmo.

Gdy już znajdziemy surebet, wystarczy obstawić wszystkie możliwe rezultaty za odpowiednie stawki i cieszyć się z pewnej (przynajmniej teoretycznie) wygranej…

Ryzyko

Choć może wydawać Ci się to niewiarygodne surebety wcale nie są pewne w 100%. Także tutaj występuje ryzyko, a przeszkód jest naprawdę wiele:

1. Pierwszą i największą są regulaminy bukmacherów. Różne firmy różnie rozliczają sytuacje „wyjątkowe” jak np. przerwanie meczu piłkarskiego w 70 minucie czy krecz w tenisie. Może się więc zdarzyć, że w jednej firmie dostaniesz zwrot, a w drugiej przegrasz stawkę i surebet przyniesie stratę.

2. Drugą przeszkodą przy grze na surebetywahania kursów. Co jeśli znaleźliśmy surebeta, postawiliśmy go w 2 firmach, ale nagle 3 firma zmieniła kursy na zdarzenie? Surebet przestaje być surebetem, a my musimy modlić się by nie przyniósł olbrzymich strat.

3. Trzeci problem to sami bukmacherzy. Nie lubią oni graczy, którzy wykorzystują tą strategię. Jeśli bukmacher zauważy, że grasz na surebety możesz być pewny, że na Twoje konto zostanie nałożony limit stawki i nie będziesz mógł grać za więcej niż kilkadziesiąt złotych.

4. Czwartym problemem są pieniądze. Surebety gwarantują zazwyczaj kilka – kilkanaście procent zysku. Żeby więc czerpać zadowalające zyski z surebetów musisz zatem zainwestować dość duże pieniądze.

5. Piąta i ostatnia przeszkoda to zarządzanie. Strategia gry na surebety jest możliwa tylko wtedy, gdy posiadamy konta w wielu firmach. Zarządzanie nimi, dostarczanie do nich pieniędzy i wypłacanie ich na pewno może przysporzyć trochę kłopotu.

Jeśli Cię to nie zniechęciło, załóż konta chociażby w 8 opisanych tutaj firmach i zacznij stawiać na surebety. Mimo tych wszystkich przeszkód i tak jest to prawdopodobnie najpewniejszy system z jakim możesz spotkać się w świecie zakładów sportowych.

Progresja

Progresja, czyli złoty system bukmacherski. Co to jest progresja i jak stosować ją w zakładach bukmacherskich. Porady na temat gry progresją.

Przeczytaj więcej
Porównanie bukmacherów

Szczegółowe porównanie najlepszych bukmacherów internetowych. Porównywarka bukmacherów.

Przeczytaj więcej
Surebety

Niezbędne informacje na temat surebetów. Czym są zakłady surebets i jak je znaleźć, ryzyko związane z grą na surebety.

Przeczytaj więcej